Międzyprzedszkolny Konkurs Ekologiczny

,,ZABAWKA Z RECYKLINGU”

Organizator: Publiczne Przedszkole Wesoła Pszczółka w Poznaniu

Celem konkursu jest:

1. Wykonanie prac z materiałów ekologicznych i surowców wtórnych będących odpadami- śmieciami w podanej tematyce.
  2. Rozwijanie aktywności twórczej dzieci.
  3. Kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez popularyzowanie różnorodnych form plastyczno – technicznych.
  4. Uczenie dzieci przedszkolnych zachowań proekologicznych.
  5. Zwrócenie uwagi na ochronę przyrody i środowiska.

Założenia organizacyjne:

1. Konkurs przeznaczony jest dla przedszkoli Ogólnopolskiego Operatora Oświaty z całej Polski.
  2. Konkurs przebiega w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4-latki, 5-6-latki.
  3. Każda grupa uczestnicząca w konkursie może zgłosić do konkursu jedną pracę wykonaną wspólnie.
  4. Prace powinny być wykonane w kategorii tematycznej „zabawka ekologiczna”
  5. Prace należy wykonać wspólnie, w przedszkolu, zaprezentować w wybranej przez siebie formie (zdjęcie, filmik, itp.) i przesłać do organizatora na adres mailowy: [email protected]
  6. Udział w konkursie oznacza udzielenie organizatorowi prawa do publicznej prezentacji zgłoszonej pracy oraz ewentualnego prezentowania wizerunku uczestników.
  7. W przypadku przesłania prezentacji pracy konkursowej w formie filmu zawierającego wizerunek dzieci, opiekun grupy zobowiązany jest dołączyć zgodę na publikację wizerunku i przetwarzanie danych osobowych uczestników.

Warunki konkursu:

1. Konkurs zostanie przeprowadzony w następujących kategoriach wiekowych :
  2. a) dzieci 3-4-letnie
  3. b) dzieci 5-6-letnie
  4. Ostateczny termin zgłaszania prac upływa 13.05.2021r.
  5. Prace dostarczone po tym terminie lub wykonane niezgodnie z regulaminem nie będą oceniane.
  6. Do każdej pracy konkursowej, w treści maila należy załączyć metryczkę zawierającą:
  7. a) tytuł pracy
  8. b) nazwę przedszkola i miejscowość
  9. c) nazwę grupy i wiek uczestników
  10. d) Imię i nazwisko opiekuna grupy
  11. Organizator powoła komisję, która oceni kreatywność, pomysłowość, technikę wykonania, estetyczność, formę prezentacji.
  12. Ogłoszenie wyników nastąpi 17.05.2021r. na stronie internetowej oraz Facebooku Publicznego Przedszkola Wesoła Pszczółka.
  13. Nagrodą w konkursie jest dyplom i nagroda rzeczowa dla pierwszych 3 miejsc w każdej kategorii wiekowej. Przewidujemy również wyróżnienia i upominki dla wszystkich uczestników.

Koordynatorzy Konkursu :

Karolina Kuberka: [email protected]