Serwis ten wykorzystuje pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Pliki będą umieszczane na Państwa urządzeniu. W każdy momencie mogą Państwo zmienić ustawienia Państwa przeglądarki. Korzystanie z niniejszej witryny oznacza akceptację postanowień zawartych w Polityce prywatności
   AKCEPTUJĘ

Informacje dla rodziców

ZAJĘCIA ADAPTACYJNE DLA NOWYCH DZIECI W

DNIACH 26 I 27.08.2021

WAKACJE

AUTYZM

HARMONOGRAM DNI WOLNYCH I DYŻURÓW 2020_2021-pobierz

Jak stymulować rozwój małego  dziecka czyli porady dla Rodziców naszych najmniejszych przedszkolaków.

Uwaga. Rekrutacja do przedszkola  tylko  on- line. Od 16 marca sekretariat będzie nieczynny.

 Z uwagi na aktualną sytuację spowodowaną kolejnymi przypadkami zachorowań wywołanych koronawirusem SARS-CoV-2, wprowadzono środki ostrożności w związku z rekrutacją do przedszkoli. Terminy pozostają bez zmian.

Prosimy, aby podpisane wnioski i pozostałe oświadczenia, będące potwierdzeniem spełniania kryteriów przesłać do placówki pierwszego wyboru skanem na e-mail: [email protected]

Oświadczenia można pobrać ze strony: https://nabor.pcss.pl/poznan/przedszkole/dokumenty

Ważne- Wysłanie skanu nie jest równoznaczne ze złożeniem wniosku, w związku z powyższym będzie konieczność dostarczenia oryginału dokumentów do przedszkola. Można to jednak będzie zrobić w terminie późniejszym. 

W razie pytań prosimy o telefon pod nr. 533 330 968 lub 512 027 440


SPOSOBY OGRANICZENIA RYZYKA ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEMpobierz


Fundacja Edukacja dla Przyszłości – informacja dla rodzica


Potwierdzenie woli zapisu dziecka zakwalifikowanego do przedszkola_2019 – pobierz

Uwaga, konkurs!


Lista potrzebnych karm: http://schronisko.com/jak-pomoc/


ZAPRASZAMY NA DRZWI OTWARTE!

Serdecznie zapraszamy przyszłych Wychowanków wraz z Rodzicami na Drzwi Otwarte w sobotę, 17 lutego, w godzinach 10.00–12.00. To niepowtarzalna okazja, aby zwiedzić budynek przedszkola, poznać kadrę i uzyskać odpowiedzi na nurtujące Państwa pytania.

Do zobaczenia! 😉


Szanowni Państwo,

W związku z nowelizacją ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego oraz niektórych innych ustaw, od 1.I.2017 roku zniesiona zostaje możliwość pobierania przez organ prowadzący opłat za pobyt dziecka w wieku 6 lat (dotyczy dzieci z rocznika 2010) w publicznej placówce wychowania przedszkolnego. Wynika to z przepisu art. 2 pkt 1 ustawy z dnia 1.XII.2016 r. o zmianie ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1985).

Oznacza to, że dzieci z rocznika 2010 zostają zwolnione z opłat za pobyt dziecka w przedszkolu Wesoła Pszczółka. Pozostałe opłaty pozostają bez zmian.

Jacek Misch


Szanowni Państwo, w związku z rozwiązaniem umowy z Jaglanką, informujemy, że od Nowego Roku , tj. od stycznia 2017 posiłki do przedszkola dostarczać będzie firma Dobry Obiadek. Za utrudnienia przepraszamy, rozwiązanie umowy nastąpiło z przyczyn od nas niezależnych
SKM_C224e16122812060 SKM_C224e16122812061


W Wesołej Pszczółce oraz Szkole Podstawowej 52 w Poznaniu 5 inicjatyw startujących w Familijnych Budżetach Obywatelskich powalczy o głosy dzieci i rodziców.

Projekt nr 1. Mikroświat
Projekt nr 2. Nie panikuję, ratuję!
Projekt nr 3. Ciasteczkowe potwory czyli dzieciaki gotują
Projekt nr 4. Dzień szalonego naukowca
Projekt nr 5. Ławeczki Przyjaźni

Zrzut ekranu 2015-10-01 o 23.13.47


Ramowy rozkład dnia przedszkola – pobierz

Procedura odbierania i przyprowadzania dzieci – pobierz

Regulamin wycieczek i spacerów – pobierz

Warunki ubezpieczenia – pobierz 

Kalendarz imprez – pobierz

Drodzy Rodzice,

na pewno odwiedziliście już wiele przedszkoli rozważacie wszystkie „za i przeciw”, zastanawiacie się już, jak zaplanować każdy dzień od września, aby pomimo poznańskich „korków” rano dojechać z dziećmi na zajęcia, nie spóźnić się do pracy, a po południu zdążyć, aby odebrać je z przedszkola

Spójrzcie na plan miasta Poznania – w jego południowo – zachodniej części – na obrzeżach, niedaleko trasy do Lubonia, Komornik i Plewisk – znajduje się ulica Fabianowo. Być może niektórzy z Was znają ją doskonale, a  inni w ogóle o niej nie słyszeli.

Jeśli jeszcze nie podjęliście decyzji dotyczącej edukacyjnej przyszłości Waszych Dzieci, zapraszamy w miejsce szczególne i wyjątkowe. Przy ul. Fabianowo 29 – w cieniu prawie stuletniej wierzby, w otoczeniu zieleni – Wasze Dzieci mogą odkrywać świat za pomocą doświadczeń, ucząc się współpracy, ale i poszanowania indywidualności.

Zapraszamy Przedszkolaków do „Wesołej Pszczółki”

To tu – w przedszkolu „Wesoła Pszczółka” Fundacji Familijny Poznań zapewniamy dzieciom rozwój, zabawę, radość i wiele atrakcji pod opieką wykwalifikowanej i bardzo oddanej kadry. Jesteśmy całodzienną publiczną placówką, która oferuje również bezpłatną pięciogodzinną opiekę oraz „godziny za złotówkę”.

Nasze dzieci poznają świat poprzez doświadczanie, badanie i działania twórcze. W ten sposób od 4 lat skutecznie przygotowujemy sześciolatki do rozpoczęcia nauki w klasie I.

W naszym przedszkolu panuje rodzinna i miła atmosfera – do każdego dziecka podchodzimy indywidualnie i każdy podopieczny jest dla nas ważny.

Proponujemy:
– bezpłatne zajęcia dodatkowe: rytmikę, przejażdżki konne oraz opiekę nad kucami, zajęcia z logopedą, psychologiem, religię – na prośbę rodziców, zajęcia kucharskie „Kuchnia Wesołej Pszczółki”, zajęcia umuzykalniające z wykorzystaniem tub diatonicznych
– płatne zajęcia dodatkowe: j. angielski, taniec – zumbę, gimnastykę, koncerty, wycieczki, teatrzyki i inne uroczystości okolicznościowe.

Bierzemy czynny udział w projektach:
Akademia Zdrowego Przedszkolaka, Z Kujawskim Pomagamy Pszczołom,  Candeo w Przedszkolu, Mamo, Tato, wolę wodę, Akademia Wyobrażni Play-Doh, Moje Dziecko Idzie do Szkoły.
Współpracujemy z Publiczną Szkołą Podstawową nr 52 Fundacji Familijny Poznań, w której rozpoczynają naukę nasi Absolwenci.

Do zobaczenia…