O przedszkolu

Publiczne Przedszkole Wesoła Pszczółka ma siedzibę w Poznaniu przy ulicy Fabianowo 29. Przedszkole Wesoła Pszczółka położone jest w spokojnej okolicy na obrzeżach Poznania. Dużym atutem placówki jest jej otoczenie obfitujące w zieleń. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się dwa boiska oraz dwa place zabaw.

Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30-17.00. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej w godzinach od 8.00 do  13.00   realizowana jest   podstawa programowa.

Placówka przeznaczona jest dla 125  dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

Wesoła Pszczółka to miejsce, w którym dzieci mają doskonałe warunki do kształtowania zainteresowań i zdobywania nowych umiejętności. W pracy stosujemy sojusz metod aktywizujących, m.in. elementy koncepcji Friedricha Froebla, Celestyna Freineta oraz planu daltońskiego, programowanie.

Odpowiednia organizacja przestrzeni zapewnia przedszkolakom możliwość eksperymentowania, tworzenia i rozwijania zainteresowań przez cały czas pobytu w przedszkolu. Dbamy przede wszystkim o rozwój samodzielności i kompetencji społecznych dzieci. Podczas pracy i zabawy uczą się one, jak współdziałać w grupie i wspólnie osiągać wyznaczone cele. 

Każdego roku realizowany jest kalendarz imprez, uroczystości i wycieczek związanych tematycznie z planem rocznym. Do tradycji przedszkola należą imprezy przygotowane dla Rodziców i z ich udziałem: Pasowanie na Przedszkolaka, Spotkania świąteczne, Dzień Babci i Dziadka,  Festyn Rodzinny. Raz w miesiącu prowadzimy zajęcia  w grupach mieszanych oraz dzień bez zabawek.

Dzieci bezpłatnie korzystają z zajęć j. angielskiego, rytmiki oraz opieki psychologa i logopedy.

W przedszkolu odbywają się także zajęcia dodatkowe, płatne przez rodziców, m.in. zajęcia z dogoterapii, taneczne oraz judo i piłka nożna.

Zapraszamy do  naszej galerii oraz aktualności na FB.